На засіданні колегії управління Держпраці у Миколаївській області підбили підсумками роботи за 2016 рік

15 лютого 2017

На початку засідання головуюча-перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська зосередила увагу присутніх на підвищенні показника травматизму в області. Так, в 2016 році на підприємствах травмовано 86 осіб, у 2015 році за аналогічний період – 66 осіб, у тому числі зі смертельним наслідком травмовано 9 осіб, у 2015 році – 4 особи.

У 2016 року управлінням Держпраці у Миколаївській області сформовано склад 35 спеціальних комісій щодо розслідування виникнення нещасних випадків із смертельних наслідком, нещасних випадків з тяжкими наслідками, серед яких 3 комісії з розслідування групових нещасних випадків. Так, випадки виробничого травматизму стались на 18 підприємствах Миколаївщини. Найбільший рівень загального травматизму спостерігається в галузях СКС та торгівля – 31 особа (36,5%),АПК – 17 осіб (21,6%),транспорт – 11 осіб (13,5%),будівництво – 5 осіб (5,4%). Саме на ці галузі у поточному році буде спрямована увага інспекторів з охорони праці, зазначила головуюча Колегії.

У 2016 рік фахівцями Управління здійснено перевірки 230 суб’єктів господарювання на додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. Даними перевірками охоплено 4146 об’єктів.

Поряд з цим посадовими особами Управління Держпраці у Миколаївській області проведено 316 перевірок з питань додержання законодавства про працю на 171 підприємствах, на усунення порушень посадовим особам внесено 249 приписів, складено та передано до суду 153 протоколи. За невиконання законних вимог державними інспекторами винесено 46 постанов за ст.188-6 КУпАП про накладання штрафу, винесено 21 постанову про накладання фінансових санкцій відповідно до ст.265 КЗпП України. Нагляд за виконанням положень Генеральної угоди та додержанням роботодавцями норм законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці здійснювався на 147 перевірках. За підсумками перевірок внесено 109 приписів, з яких за порушення мінімальних гарантій в оплаті праці – 27. Складено і передано до суду 79 протоколів за ч.1 ст.41 КУпАП, з яких за порушення мінімальних гарантій в оплаті праці – 18, ініційовано 94 подання щодо застосування  дисциплінарного впливу до посадових осіб підприємств, з яких за порушення мінімальних гарантій в оплаті праці – 14.

Під час засідання колегії охоплено проблемні питання по всіх галузях нагляду.

Неоминуло обговорення питання проведення на підприємствах Миколаївщини  атестації робочих місць за умовами праці. Так, за результатами проведених 88 перевірок суб’єктів господарювання з питань умов праці встановлено, що на 39 підприємствах не проведена атестація робочих місць, на 3 підприємствах порушено терміни проведення атестації, не надаються компенсації за роботу у шкідливих умовах праці на атестованих робочих місцях на 7 підприємствах. Загалом виявлено 124 порушення. За даними фактами складено та направлено до суду 25 протоколів.

Фахівці відділу з питань експертизи умов праці висловили існуючі розбіжності у законодавчих актах.

Крім того, серед проблемних досі залишається питання щодо ліфтового господарства. Ліфтове господарство міста Миколаєва організоване таким чином, що власником ліфтів є Миколаївська міська рада, облік ліфтів веде управління ЖКГ, ліфти знаходяться на балансі ЖЕКів, а ремонт, обслуговування та в деяких випадках експлуатацію здійснюють комунальні підприємства. Невизначеність відповідальності за об’єкти підвищеної небезпеки унеможливлює вжиття дієвих заходів направлених на поліпшення безпеки громадян під час використання ліфтового обладнання.

Під час колегії окрему увагу було приділено питанню щодо нагляду за додержанням законодавства України з питань гігієни праці. Починаючи з ІІ півріччя минулого року, активізована робота фахівців Управління щодо організації та проведення медичних оглядів роботодавцями. Так, за попередній рік у цьому напрямку складено 243 акта визначення категорій та погоджено 282 списки на проведення періодичних медичних оглядів. До того ж, за результатами періодичних медичних оглядів погоджено 210 заключних актів, з розробкою санітарно-протиепідемічних заходів. За даними заключних актів у 2016 року територіальними медзакладами проведено медичні огляди 14807 осіб.

Під час колегії було проаналізовано заходи, що здійснилися у співпраці з іншими відомствами. Зокрема визначено злагоджений обмін інформацією та спільні заходи проведені посадовими особами Управління з фахівцями Пенсійного фонду, Державної фіскальної служб, Укртрансбезпеки у Миколаївській області.

Серед пріоритетних завдань на 2017 рік колегія визначила проведення превентивних заходів спрямованих на зниження виробничого травматизму, поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки; інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців і населення як щодо дотримання законодавства про працю та зайнятість, так і щодо питань з охорони праці; контролю за якістю наданих послуг з навчання з питань охорони праці та за якістю наданих таких послуг; поліпшення міжвідомчої комунікації.