Нарада з представниками підприємств, які обслуговують житловий фонд міської комунальної власності та головами ОСББ щодо дотримання правил безпеки під час користування газом в побуті

07 квітня 2017

В адміністрації Корабельного району ММР пройшла нарада присвячена однієї з актуальних тем: «Запобігання виникнення аварій та нещасних випадків під час використання газу в побуті».

Серед доповідачів на нараді були присутні начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Миколаївській області Сергій Джігімон, головний інженер Миколаївського відділення ПАТ «Миколаївгаз» Сергій Мовчан, головний інспектор Корабельного РВ ГУ ДСНС України у Миколаївській області Ольга Данілкіна.

Метою наради стало попередження та розповсюдження через  начальників підприємств, які обслуговують житловий фонд міської комунальної власності Корабельного району,  голови ОСББ інформації про відповідальність власників житлових приміщень за власну безпеку та безпеку оточуючих мешканців, дотримання норми безпеки щодо попередження виникнення аварій та нещасних випадків, які пов’язані з використанням газу в побуті.

Нараду розпочав перший заступник голови адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради Олександр Гвозденко. «Ми цінуємо кожне життя наших співвітчизників… Ми не хочемо, щоб повторювалась трагедія яка сталася у м.Миколаєві  2014 році по вулиці Лазурній»,- зазначив Олександр Гвозденко.

Під час своєї промови Сергій Джігімон навів дані за останні 3 роки щодо нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, які сталися на території області. Серед основних причин, що призвели до їх появи, стало нехтування правилами безпеки, а саме: встановлення примусової вентиляції у приміщеннях обладнаних газовими приладами з відводом продуктів згорання в димоходи, не проведення перевірки та прочистки димовентиляційних каналів, самовільне втручання у систему газопостачання ( підключення, відключення газових приладів). 

Присутнім було роз’яснено особливості договорних зваємостосунків між балансоутримувачем (КЖЕП, ОСББ, приватним домогосподарством) та підприємством -Оператором газорозподільної системи.  Так, відповідно до Кодексу газорозподільних систем є три види договірних взаємовідносин:

на експлуатацію складових газорозподільної системи, за яким «Замовник передає Виконавцю в експлуатацію складові газорозподільної системи, які використовуються для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до складових газорозподільної системи Замовника. Під складовими газорозподільної системи розуміється об’єкт газопостачання, наданий Замовником для експлуатації Виконавцем, що перебуває у власності Замовника»

на господарське відання складовими газорозподільної системи, за яким Підприємству надаються на праві господарського відання належні Власнику складові газорозподільної системи, які  використовуються для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до майна Власника. При цьому, перелік майна, яке надається Підприємству на праві господарського відання, зазначається в додатку, який є невід’ємною частиною Договору. Право господарського відання майном у Підприємства виникає з дати підписання Сторонами Договору та акта приймання-передачі майна.

на користування складовими газорозподільної системи, за яким Користувачеві надаються у користування належні Власнику складові газорозподільної системи, які використовуються для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до майна Власника.

Під час доповіді Сергій Джігімон зазначив, що причиною приблизно 80% нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, є людський фактор. Нажаль, наші реалії свідчать, що навіть після проведеної роз’яснювальної роботи з прикладами наслідків нехтування правилами безпеки, громадяни не змінюють своїм звичкам.

По завершенню доповіді присутні отримали відповіді на порушені питання.

На нараді було прийнято рішення , що подальша координація зв’язку власників та балансоутримувачів житла з управлінням  Держпраці у Миколаївській області відбуватиметься через відділ комунального господарства, благоустрою, санітарного очищення, та роботу з приватним сектором адміністрації Корабельного району ММР.