Охороною праці в навчальних закладах передбачає збереження життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу

27 березня 2017

У Миколаївській спеціалізованій школі № 22 відбулась нарада натему «Управління охороною праці в навчальних закладах».

На нараді були присутніголовний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС управління Держпраці у Миколаївські області Людмила Артеменко, голова Миколаївської міської організації профспілки працівників освіти та наукиСвітлана Мовчан,  начальник відділу захисту прав дітей управління освіти та науки Миколаївської міської ради Віктор Яковенко та методист науково-методичного центру управління освіти та науки Миколаївської міської ради Сергій Горобець.

Вступне слово взяла Людмила Артеменко. У своїй промові головний державний інспектор Управління звернула увагу на удосконалення законодавчої бази з охорони праці протягом останніх років.Людмила Артеменко наголосила, що в навчальних закладах  пріоритетним залишається збереження життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу. Забезпечення здорових, безпечних умов навчально-виховного процесу, попередження травматизму його учасників буде успішним за умови змістовної і цілеспрямованої організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності, де адміністрація є наставником і створює таку систему управління охороною праці, коли кожен педагог прикладатиме максимум зусиль аби насамперед через освіту впливати на умови збереження, зміцнення і відновлення здоров’я особистості.

Начальник відділу захисту прав дітей управління освіти та науки Миколаївської міської ради зауважив, що системний підхід до управління охороною праці та створення безпечних умов життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу – це добре продумана, творча, дієва і результативна робота. Найважливіші аспекти цієї роботи, спрямовані на бездоганне виконання посадових обов’язків працівниками і правил  учнями,  формування розуміння критеріїв цінування здоров’я і життя як найважливішого, що є у людини.

Віктор Яковенко підкреслив, що, плануючи організацію роботи з охорони праці, слід звертати увагу на матеріально-технічне забезпечення закладу, використання обладнання в технологічних процесах, стан безпеки приміщень і споруд закладу, випадки травматизму, професійних захворювань, причини їх виникнення, умови праці, навчання учасників навчально-виховного процесу, враховувати можливі потенційні небезпеки техногенного характеру, надзвичайні ситуації.

У своїй промові до присутніх Світлана  Мовчан  нагадала, що питання охорони праці у навчальному закладі врегульовуються передусім у колективному договорі. У ньому, зокрема, визначаютьсяправа на пільги та компенсації.

Наприкінці заходу присутні визначили управлінські рішення необхідні для покращення умов праці на кожномуробочому місці.