Організація виробничої безпеки та гієни праці на ТОВ «ТрансСпецАвто»

29 березня 2017

Під час здійснення планового заходу на ТОВ «ТрансСпецАвто» фахівці управління Держпраці у Миколаївській області встановлювали яким чином опановані вимоги виробничої безпеки на підприємстві.

ТОВ «ТрансСпецАвто» проводить вантажно-розвантажувальні роботи  індивідуально визначеним державним рухомим майном переданим підприємству в оренду ДП «Миколаївський морський торговельний порт».  Широкий спектр рухомого складу дозволяє підприємству проводити навантажувально-розвантажувальні роботи різногабаритного вантажу.

Перебуваючи на підприємстві, фахівці Управління визначили кроки уповноважених спеціалістів підприємства направлені на забезпечення вимог виробничої безпеки. Посадові особи Управління провели аналіз інструкцій з питань охорони праці на відсутність суперечностей та коректності розуміння вимог правил техніки безпеки, ознайомились з  технологічною документацією,а саме: маршрутними картами, картами технологічних процесів, картами типових технологічних процесів, картами на процеси проведення вантажно-розвантажувальних робіт і переміщення вантажів.  За результатами розгляду документів надано рекомендації та пропозиції щодо удосконалення подій та процесів у забезпеченні безпеки праці.

Державні інспектори Управління звернули  увагу на навчання та систематичне підвищення рівня знань працівників ТОВ «ТрансСпецАвто» з питань охорони праці. Безперечно, саме ці знання є фундаментальною основою безпеки праці.

Крім того, невід’ємною складовою частиною заходів фахівців Управління є інформаційно-роз’яснювальна робота направлена на запобігання професійних захворювань. У цьому напрямку відповідальним за охорону праці ТОВ «ТрансСпецАвто» роз’яснено порядок визначення категорій працівників, складання та узгодження поіменних списків  працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, наголошено на необхідності інформування (під розпис) працівників, які приймаються на роботу, про умови праці та наявність на конкретному робочому місці шкідливих і небезпечних факторів.

Як відомо, обов’язковість видачі спецодягу, спецвзуття та інших ЗІЗ працівникам задіяних на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці передбачена ст. 163 КЗпП і ст. 8 Закону про охорону праці.Під час заходуДержавним інспектором відділу з питань гігієни праці Управління були надані поради щодо належної організації зберігання, прання та  хімочищення спецодягу,комплектування та утримання засобів індивідуального захисту.