П’ятий апеляційний адміністративний суд підтримав позицію Управління Держпраці у Миколаївській області. КП «БРАТСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» заборонено виконувати роботи та експлуатувати машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки

17 лютого 2021

За результатами перевірки КП «БРАТСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» щодо дотримання нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки виявлено низку порушень, у тому числі таких, що впливають на загрозу життю та здоров’ю працівників. Зважаючи на зазначений факт, Управління Держпраці у Миколаївській області звернулось з позовом до Миколаївського окружного адміністративного суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони виконання  робіт та експлуатації машини, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки до підприємства. Суд задовольнив  позов Управління повною мірою.

Комунальне підприємство, не погодившись з таким рішенням, скористалося своїм правом та подало апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

Розглядаючи скаргу, П’ятий апеляційний адміністративний суд дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд та залишив рішення Миколаївського окружного адміністративного суду без змін.

Так, під час розгляду справи твердження підприємства щодо максимального усунення порушень були спростовані, адже КП «БРАТСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» не надало суду жодних доказів на усунення порушень. А існування хоча б одного з порушень, установлених контролюючим органом, які загрожують життю та здоров`ю людей, вже є самостійною достатньою підставою для застосування заходів реагування.

Відзначимо, що відповідно до першого речення статті 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право кожного на життя охороняється законом. Цей припис зобов`язує державу вживати належних заходів для захисту життя осіб, які знаходиться під її юрисдикцією. Це зобов`язання тлумачиться як таке, що застосовується в контексті будь-якої діяльності, публічної чи ні, в якій право на життя може бути поставлене під сумнів.

Крім того, зазначаємо, що заходи реагування, застосовані судом, до КП «БРАТСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» щодо заборони виконання робіт, що виконуються на висоті понад 1,3 метра; експлуатації складу для зберігання вапна хлорного; експлуатації підземних свердловин, які знаходяться на балансі комунального підприємства “Братський водоканал”; експлуатації електричного устатковання електричних станцій та мереж, технологічного електрообладнання напругою понад 1000В  (ТП-361) можуть бути скасовані  якщо обставини, які стали підставою для їх вжиття, перестануть  існувати або будуть усунуті.