Перше засідання робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

30 березня 2017

Сьогодні у Миколаївській міській раді відбулось перше засідання робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні були присутні представники структурних підрозділів виконкому Миколаївської міської ради, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській областіГоловного управління ДФС у Миколаївській області, управління Держпраці у Миколаївській області.

Засідання розпочалось з визначання понять мінімальна заробітна плата та  мінімальний посадовий оклад, нової методології обчислення мінімальної заробітної плати. Так, мінімальний посадовий оклад встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум. У цьому році його розмір відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»буде змінюватись 3 рази. Щодо розміру мінімальної заробітної плати, відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» вона залишиться незмінною продовж 2017 року у сумі 3200 грн. Зміни у методології обчислення мінімальної заробітної спровокували необхідність внесення змін у колективні договори. Так, сьогодні Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради визначається низький рівень реєстрації змін та доповнень внесених у колективні договори. 

Під час наради в.о. начальника управління охорони здоров’я  Миколаївської міської ради зазначив, що зараз у галузі спостерігається таке явище як «уравнялівка». Фахівці галузі вже розрахували суму необхідну для впровадження заохочень та доплат задля  усунення цього явища.

Перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська під час свого виступу визначила основні напрямки діяльності Управління у 2017 році по виконанню завдань Уряду України щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Яна Скуратовська зазначила, що фахівці Управління, крім планових та позапланових заходів, активно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян та суб’єктів господарювання Миколаївщини.

Доцільно зазначити, що впродовж першого кварталу 2017 року на адресу Управління надійшло 65 звернень громадян щодо недотримання мінімальних державних гарантій.   Для отримання погодження на проведення позапланових перевірок за 26 зверненнями до Держпраці України направлені відповідні запити. Здійснено перевірку 4 суб’єктів господарювання з питання додержання законодавства щодо виплати мінімальної заробітної плати, виявлено порушення 1 підприємства відносно 4 осіб щодо виплати заробітної плати у розмірі меншому за мінімальний.

Наприкінці засідання обговорено ефективність інформаційної допомоги отриманої  від  Пенсійного фонду та Фіскальної служби у виявлені порушників дотримання норм законодавства в частині дотримання мінімальної заробітної плати.