Про готовність закладів оздоровлення та відпочинку області до початку діяльності

26 червня 2017

Протягом  травня та червня 2017 року, на виконання розпорядження Миколаївської ОДА,  головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС управління Держпраці у Миколаївській області Людмила Артеменко брала  участь у роботі обласної комісії з перевірки готовності та дотримання умов безпеки життєдіяльності дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

За даний період було перевірено  18 дитячих оздоровчих  закладів області та визначено готовність до початку літнього сезону 11 закладів.

Здебільшого в цих закладах проведена підготовча робота щодо улаштування територій та приміщень, санітарно-побутових кімнат, медичного обслуговування тощо. Проте, під час перевірок було виявлено низку порушень, які не давали впевненості у їх безпечності. Особливо це стосувалось електрогосподарства. Так, у деяких закладах не були  призначені особи, відповідальні за справний стан та безпечну експлуатацію електрогосподарства або вони не пройшли необхідного навчання.

За результатами перевірок були надані довідки голові комісії, заступнику голови облдержадміністрації Віталію Кіндратіву, щодо виявлених порушень.

Лише по 4 закладам було схвалено довідки без зазначення порушень:

  • дитячий оздоровчий комплекс «Алий парус» ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект»;
  • позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Нептун-1»;
  • позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дельфін»;
  • дитячий спортивно-оздоровчий комплекс «Бригантина».

Безперечно, своєчасне проведення заходів щодо додержання норм безпеки стало запорукою початку першої оздоровчої зміни закладів на початку червня. Наприклад, до початку сезону директорами позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку  «Нептун-1» та дитячого спортивно-оздоровчого комплексу «Бригантина» була проведена відповідна робота щодо безпечної експлуатації будівель,  де будуть проживати діти, а саме встановлені  додаткові перила на балконах 2-го та 3-го поверхів.

Зазначимо, 7 закладів, усунувши недоліки у найкоротший термін та пройшовши повторну перевірку комісією, вийшли на фінішну пряму у напрямку початку оздоровлення та відпочинку дітей.

На даний час ще 3 заклади усувають порушення, виявлені членами комісії. Стан їх готовності буде визначено згодом.