Проведено комплексний семінар для фахівців закладів освіти Миколаївської області

28 березня 2017

В актовому залі  управління Держпраці у Миколаївській області відбувся комплексний семінар на тему «Умови праці та охорона праці, дотримання законодавства про працю та зайнятість в закладах та установах освіти».

У семінарі взяли участь представники служб охорони праці,  закладів та установ освіти. Актуальність теми заходу спонукала деяких  охочих слухати семінар стоячи.  

Мета заходу – формування  системного підходу до управління охороною праці та створення безпечних умов життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.

Сьогодні на Миколаївщині налічується близько 1200 закладів освіти, в яких працює 38 тисяч працівників та навчається 190 тисяч учнів та вихованців. Тому збереження життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу є актуальним.

У вступному словіперший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовськазазначила, що забезпечення здорових, безпечних умов праці, попередження травматизму учасників буде успішним за умови змістовної і цілеспрямованої організації роботи з охорони праці у кожній установі. «Дбати про здоров’я працівників, про безпечні, комфортні умови праці – обов’язок керівника. Ми ж потурбувались про інформаційний супровід важливого напрямку вашої діяльності – охорони праці в навчальному закладі», – зазначила Яна Скуратовська.

Начальник відділ нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Сергій Джігімон у своєму виступі навівперелік об’єктів підвищеної небезпеки, які зазвичай зустрічаються в навчальних закладах та потребують отримання дозвільнихдокументів.  Правила безпеки систем газопостачання встановлюють вимоги безпеки для забезпечення життя та здоров’я споживачів.Так, прийняття в експлуатацію об’єктів систем газопостачання після реконструкції здійснюється на підставі зареєстрованої декларації або виданого сертифіката.

Зазначені правила та нещасні випадки причиною яких є отруєння чадним газом вимагають  з увагою відноситись до обрання підрядчика з виконання робіт з очищення димовентиляційних каналів. «Перед укладаннямдоговору-підряду з очищення димовентиляційних каналів, насамперед,переконайтесь унаявності дозвільних документів на виконання цих робіт спеціалізованою організацією», – зазначив Сергій Джігімон.

Під час заходу головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Людмила Артеменко ознайомила присутніх зі шляхом, яким повинен крокувати спеціаліст з охорони праці у процесі організації роботи з охорони праці, а саме: розробити та затвердити документи підприємства з охорони праці;контролювати забезпечення працівників необхідними правилами, положеннями та інструкціями з охорони праці;забезпечити підготовку необхідних документів для отримання підприємством дозволу на експлуатацію машин, механізмів підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки;проводити вступні інструктажі з охорони праці працівникам при прийомі на роботу та інші. Під час виступу Людмила Артеменко спонукала до проведення пильного контролю за якістю виконання будівельно-монтажних, ремонтних робіт в навчальних закладах, організовувати прийняття навчальних кабінетів до нового навчального року відповідними комісіями.

Учасників комплексного семінару ознайомили зі зміни у  нормах  законодавства про працю, запроваджені з початку 2017 року, а саме: методологією визначення мінімальної заробітної плати.Ганна Марченко, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління визначила державні гарантіїв оплаті праці, роз’яснила застосування тарифної системи оплати праці, доплат, які включаються та не включаються у мінімальну заробітну плату та інші.

Також на заході слова мала начальник відділу з  питань експертизи умов праці Управління Людмила Радченко. У своєму виступі Людмила Радченко розглянула порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, від результатів якої залежить, чи отримає працівник пільги, компенсації за роботу в несприятливих умовах праці, визначила нововведення законодавчих актів впроваджені у 2016 році. У своїй промові Людмила Радченко запропонувала  відповідальним за стан охорони праці закладів освіти по завершенню певного періоду часу ставити собі питання: які дії Ви здійснили  задля покращення умов праці на робочому місці?  «Цим питанням Ви провокуєте, спонукаєте до аналізу та впровадженню комплексу дій з підвищення комфорту, зниженню шкідливих факторів на робочих місцях співробітників».  – рекомендувала начальник відділу з  питань експертизи умов праці Управління.

Наприкінці заходу посадові особи Управління надали вичерпні відповіді на питання учасників семінару.