Проведено семінар-нараду щодо організації охорони праці в навчальних закладах профтехосвіти Миколаївської області

10 лютого 2017

Миколаївський професійний промисловий ліцей гостино прийняв учасників семінару-наради, організованої Департаментом освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації для керівників та відповідальних за охорону праці закладів профтехосвіти Миколаївської області.

Мета заходу – організація охорони праці в навчальних закладах профтехосвіти.

Серед доповідачів були присутні представники управління Держпраці у Миколаївській області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Миколаєві,  головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області, головного управління ДСНС України у Миколаївській області.

У вступному слові провідний інженер з охорони праці Департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Микола Островський навів вимоги забезпечення безпечної життєдіяльності навчальних закладів. Перерахував документи, які регламентують дотримання вимог законодавства з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.  Окремо зупинився на проведенні планових  та позапланових інструктажів, як для працівників закладів, так і для вихованців. Також, зазначив на необхідність проведення періодичних обстежень будівель та споруд, підтримку їх у належному стані  шляхом своєчасного і якісного проведення їх ремонту.

У закладах профтехосвіти молодьздобуває знання та практичні навички майбутньої професії, викладачі є для неї прикладом для наслідування додержання техніки безпеки, санітарії на робочому місці. Під час заходу запропоновано залучати учнів до оформлення куточків з охорони праці. Ці дії зосередять увагу молоді як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках.

У своєму виступі головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Людмила Артеменко акцентувала увагу учасників заходу на наявність у закладах освіти об’єктів підвищеної небезпеки, таких як топкові, котельні, електропідстанції. Зазначила на обов’язковості діючого дозволу на їх експлуатацію. До того ж, доречно переглянути укомплектованість електроустановок засобами захисту для забезпечення захисту співробітників від ураження електричним струмом.

Головний державний інспектор висловила подяку присутнім керівникам начальних закладів за сприяння у залученні вихованців до конкурсу малюнку «Охорона праці очима дітей» та запропонувала провести тематичні уроки напередодні Всесвітнього дня охорони  праці – 28 квітня.   «Саме під час навчання формується ставлення людини до свого здоров’я, виховується культура безпеки праці»,- зазначила Людмила Артеменко.

Учасників заходу ознайомили з причинами виникнення нещасних випадків та порядком їх розслідування, розмірами штрафів за порушення законодавства з питань охорони праці. Навели приклади елементарних дій щодо запобігання травмуванням.