Результати спеціального розслідування нещасного випадку, що стався з працівником Снігурівського управління водного господарства

16 лютого 2017

Управління Держпраці у Миколаївській  області завершило розслідування нещасного випадку з тяжкими наслідками, який стався з тракторист-машиністом Снігурівського управління водного господарства.

Під час виконання робіт по демонтажу навісного обладнання з трактора Т-150К працівник ремонтно-будівельної бригади Снігурівського управління водного господарства отримав тяжкі травми: гвинтоподібний перелом нижньої третини правого стегна зі зміщенням уламків, відкритий перелом правого гомілковоступневого суглобу з відривом дельтоподібної зв’язки, перелом правої зовнішньої щиколотки, двощиколотковий перелом лівої голівки зі зміщенням уламків.

Комісією зі спеціального  розслідування нещасного випадку встановлено, що основною причиною нещасного випадку є організаційна — невиконання вимог інструкцій з охорони праці тракторист-машиністом, який  заліз під передню частину трактора над якою було за допомогою стропи піднято вантаж. Серед суттєвих причин  нещасного випадку стало невміле проведення ним обв’язки та підвішування вантажу, застосування стропи неприйнятної для даної маси та характеру вантажу (саме розрив стропи привів до того, що працівника притиснуло вантажем до землі). До того ж, доля відповідальності за травмування співробітника належить провідному інженерові ремонтно-будівельної бригади, який не здійснив достатній контроль за дотриманням працівниками вимог нормативно-правих актів з охорони праці.

Додатково: Снігурівське управління водного господарства є бюджетною неприбутковою організацією, діяльність якої спрямована на експлуатацію державних меліоративних систем міжгосподарського значення, водогосподарських комплексів та окремих споруд.