Розповсюджене джерело виникнення аварій – балон зрідженого вуглеводневого газу

14 лютого 2017

В останні роки вибір газових балонів помітно розширився. Прилади завоювали популярність серед підприємців завдяки безлічі переваг. Все ж таки, не дивлячись на сучасні захисні властивості конструкцій та запобіжні засоби, якими  виробник їх наділяє, вони залишаються об’єктами небезпеки. Щороку під час експлуатації балонів зрідженого вуглеводневого газу трапляються чимало аварії.

Для запобігання виникнення аварій та нещасних випадків під час використання балонів зрідженого вуглеводневого газу, фахівці управління Держпраці у Миколаївській області звертаються до суб’єктів господарювання з вимогами дотримання правил безпечної експлуатації систем газопостачання зрідженим газом та при використовуванні балонів зрідженого вуглеводневого газу.

Особи, які користуються газовими приладами, апаратами та балонами зріджених вуглеводневих газів, зобов’язані:

– пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці;

– пройти інструктаж з безпечних методів роботи;

– забезпечувати збереження і утримання в чистоті газового обладнання та балонів  зрідженого вуглеводневого газу;

– слідкувати за нормальною роботою газового обладнання, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу перед включенням та під час роботи газових приладів з відведенням продуктів згоряння газу в димохід; після закінчення використання газу перекрити крани на газових приладах і перед ними, а при розміщенні балонів всередині кухонь додатково перекрити   вентилі  на балонах;

– при несправності газового обладнання викликати працівників підприємства газового господарства.

При появі в приміщенні запаху газу негайно припинити користування газовими приладами, перекрити крани до приладів і на приладах, відчинити вікна і кватирки для провітрювання приміщення. Викликати аварійну службу.

Забороняється запалювати вогонь, курити, вмикати і вимикати електроосвітлення і електроприлади, користуватися електроінструментом, електричними дзвінками, мобільними телефонами, тощо.

Перед тим, як вмикати світло або запалювати вогонь у підвальних приміщеннях, переконайтеся у відсутності запаху газу.

При виявленні запаху газу в підвалі, під’їзді, на подвір’ї, на вулиці необхідно:

     – повідомити аварійну газову службу, зателефонувавши за номером 104;

   – вжити заходи для видалення людей із загазованого середовища, а також уникати вмикання і вимикання електроосвітлення, появи відкритого вогню чи іскри;

     – до прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення.

Для огляду і ремонту газопроводів та газового обладнання, важливо допускати працівників підприємств газового Господарства, після пред’явлення ними службових посвідчень.