Семінар-нарада на ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» щодо безпечного виконання робіт у колодязях, замкненому просторі та під час газонебезпечних робіт.

03 квітня 2017

30 березня 2017 року посадові особи відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Миколаївській області провели семінар-нараду для керівників  ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

Мета заходу: запобігання безпечного виконання робіт у колодязях, замкненому просторі та під час газонебезпечних робіт.

Відкрив семінар-нараду начальник відділу охорони праці ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Юрій Лозинський. У своїй промові Юрій Лозинський висловив своє занепокоєння щодо зростання рівня виробничого травматизму в Україні під час виконання робіт підвищеної небезпеки у колодязях, проведення ремонтних робіт в траншеях, котлованах. Начальник відділу охорони праці ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» навів заходи вжиті на підприємстві щодо запобігання виробничого травматизму.

Заступник начальника відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Василь Беляєв визначив основні порушення при виконанні робіт підвищеної небезпеки, які фахівці Управління виявляють під час проведення планових та позапланових заходів, а саме: відсутність дозволів у підприємств на виконання робіт підвищеної небезпеки, не в повному обсязі укомплектованість працівників засобами індивідуального захисту, не проведення атестації робочих місць за умовами праці та інші.

Під час заходу було наведено  дані аналізу причин виникнення нещасних випадків під час виконання трудових обов’язків на підприємствах Миколаївщини, які були встановлені за результатами  спеціальних розслідувань управлінням Держпраці у Миколаївській області.  Так, основними причинами нещасних випадків стали: незадовільна організація робіт підвищеної небезпеки відповідальними особами підприємств, не проведення приладової перевірки повітряного середовища перед виконанням газонебезпечних робіт, допуск до робіт підвищеної небезпеки осіб, які не мали відповідної кваліфікації, виконання робіт працівниками без засобів індивідуального захисту,  не додержання працівниками вимог інструкцій з охорони праці.

За підсумками семінар-наради вирішено посилити контроль за дотриманням працівниками вимого охорони праці, пожежної безпеки, а також трудової та виробничої дисципліни, не допускати до виконання робіт працівників, які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці.