Суд заборонив ТОВ «КД-ТРЕЙД» експлуатацію лінії переробки ковбасної сировини, виконання робіт підвищеної небезпеки

31 серпня 2021

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду до ТОВ «КД-ТРЕЙД»  застосовані заходи реагування у сфері державного нагляду  шляхом заборони  виконання робіт та експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки в межах Миколаївської області, зокрема  експлуатацію об`єктів підвищеної небезпеки, ідентифікацію яких не проведено, виконання робіт у пожежонебезпечних зонах,  експлуатацію лінії переробки ковбасної сировини.

Суд визнав, що порушення, виявлені під час перевірки Управління Держпраці у Миколаївській області, створюють загрозу життю та здоров’ю працівників. Суб’єкт господарювання не забезпечив проведення декларування відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, виконання експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва під час виконання робіт підвищеної небезпеки у пожежонебезпечних зонах та отримання відповідного дозволу Держпраці. Цими діями суб’єкт порушив вимоги законодавства у сфері охорони праці щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці на кожному робочому місці.

Відновлення провадження певних дій щодо експлуатації обладнання та устатковання, виконання робіт після призупинення ТОВ «КД-ТРЕЙД»  можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення про усунення усіх встановлених судом порушень.

Додатково: захід державного реагування не є санкцією за порушення вимог законодавства з питань охорони праці, а є превентивним заходом, який спрямований на недопущення існування невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій та, відповідно, ризику завдання шкоди життю і здоров`ю працівників.