Територіальні органи самоврядування здатні впливати на формування цивілізованих трудових відносини в громаді та протидіяти незадекларованій праці

07 вересня 2021

З метою протидії незадекларованої праці, яка є наріжним каменем у розвитку територіальної громади, органи місцевого самоврядування  наділені правом звернення до Держпраці та її територіальних органів про порушення суб’єктом господарювання законодавства про працю та зайнятість населення.

Управління Держпраці у Миколаївській області підтримує органи місцевого самоврядування у прагненні забезпечення соціальної захищеності мешканців громад, збільшенні наповнень місцевих бюджетів та забезпечує оперативне реагування на отримані звернення.

Зокрема за результатами перевірки  інформації територіальних органів місцевого самоврядування м.Южноукраїнська та м.Миколаєва були відновлені трудові права працівників: продавця квасу,  з  якою замість трудового договору був укладений договір цивільно-правового характеру; продавця морозива, трудова діяльність якої серед  всього штату працівників  була незадекларована тощо.

Органи місцевого самоврядування  наділені широкими можливостями, проте лише прогресивні самоврядовці дієво користуються наділеними повноваженнями. Управління Держпраці у Миколаївській області в І та ІІ кварталі 2021 року провело широку кампанію щодо забезпечення дотримання вимог законодавства про працю в територіальних громадах Миколаївщини. За результатами роботи створені  комісії з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення при селищних радах та при  райдержадміністраціях,  повноваження яких поширюються на територію об’єднаних громад.