У ФГ «Оазис» відбувся семінар-навчання з питань охорони праці та дотримання трудового законодавства

10 березня 2017

У   фермерському господарстві  «Оазис», розташованому на території Романовобалківської сільської ради, відбувся семінар-навчання з питань охорони праці, зайнятості населенні та дотримання мінімальних державних гарантій.

Склад доповідачів: Ярмульський В.О., головний держаний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області; Грицик А.В. та Нетреба О.М., головні спеціалісти відділу праці управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації.

Колективу підприємства нагадали вимоги з питань охорони праці, які необхідно дотримуватись під час проведення весняно-польових робіт. Перелік робіт при підготовці і проведенні весняно-польових робіт передбачає ремонт і наладку тракторів, причіпної чи навісної сільськогосподарської техніки, протруювання насіння і посадкового матеріалу, підготовки ґрунту для посіву, догляд за посівами, інше.  Кожен з зазначених  видів робіт повинен виконуватися відповідно до існуючих вимог і стандартів. Між тим слід пам’ятати, що до початку роботи безпосередньо на робочому місці з працівниками необхідно проводити інструктажі з питань охорони праці за діючими на підприємстві інструкціями з охорони праці відповідно до виконуваних робіт.

Головний держаний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області  зазначив розмірвитрат підприємства на здійснення заходів та придбання засобів з охорони праці Також, присутніх було ознайомлено з відповідальністю, яка накладається за порушення вимог законодавства з охорони праці.

Під час семінару-навчання було розкрито новий підхід у порядку нарахування мінімальної заробітної плати, проаналізовано основні проблеми у визначенні доплати до її мінімального рівня, надано пропозиції щодо внесення змін у колективний договір у зв’язку із змінами   законодавства.

Захід завершився наданням відповідей на актуальні  питання співробітників фермерського господарства  «Оазис».