Участь фахівців управління Держпраці у Миколаївській області у перевірках в установах виконання покарань.

30 листопада 2016

У листопаді 2016 року прокуратурою Миколаївської області у виправних колоніях №5, №95 та виправному центрі №103 були проведені перевірки додержання вимог Кримінально-виконавчого законодавства України, а також стандартів Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ураховуючи практику Європейського суду з прав людини, в установах виконання покарань щодо захисту конституційних прав в’язнів.

Одним із основних питань перевірок було додержання законодавства про охорону праці та промислову безпеку. З метою з’ясування зазначених питань до перевірок був залучений головний державний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області Дмитро Іваськевич.

Під час заходів головний державний інспектор особливу увагу приділив питанням з експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, виконання робіт підвищеної небезпеки. Дмитро Іваськевич надав роз’яснення керівництву установ про необхідність проведення експертиз машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки з метою подальшого отримання дозволу на експлуатації та на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Головний державний інспектор Управління Держпраці у Миколаївській області звернув увагу посадових осіб виправних закладів на необхідність проведення атестації робочих місць, на яких є шкідливий виробничий фактор, проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці керівників та відповідальних осіб. Для попередження травмування засуджених головний державний інспектор визначив ряд застережних заходів, а саме забезпечення засобами індивідуального захисту, обладнання захисними огородженнями механізмів, які обертаються та  облаштування пристроями захисту станків, які експлуатують засуджені.