Управлінням Держпраці проведено ряд зустрічей щодо роз’яснень законодавства про працю

30 січня 2017

На протязі місяця фахівці управління Держпраці у Миколаївській області провели рад зустрічей з роз’яснення питання підняття мінімальної заробітної плати та інших вимог законодавства України про працю. Для більшого охоплення зацікавлених громадян Миколаївщини та для вирішення значного діапазону спірних питань у застосуванні існуючих та впровадження нових норм у трудовому законодавстві, заходи проводилися у співпраці з фахівцями Головного управління ДФС у Миколаївській області, обласного та районних центрів зайнятості, Регіональної ради підприємців при Миколаївській облдержадміністрації. Зокрема, останні зустрічі пройшли у м.Нова Одеса, м. Южноукраїнск.

Загалом у заходах прийняло участь близько 700 зацікавлених підприємців, значна кількість представників бюджетної сфери, голови міських та селищних рад.

На зустрічах громадськості надано інформацію про зміни у  нормах  законодавства про працю, нову методологію визначення мінімальної заробітної плати, державні гарантії в оплаті праці, термін зберігання кадрових та бухгалтерських документів, тощо. Під час заходів на прикладах роз’яснено обчислення заробітної плати працівнику, який не виконав місячну норму праці, який виконав надурочну роботу, який працював у вихідні дні. Разом з тим, висвітлено пояснення проведення індексації заробітної плати, оплати основної та додаткової відпусток, запровадження, заміну і перегляду норм праці, застосування тарифних ставок.

У своїх виступах фахівці управління Держпраці у Миколаївській області окреслили підстави та порядок проведення перевірок. Право на проведення кожної з яких задокументовано направленням на перевірку.

Важливим питанням зустрічей стало легалізація робочих місць та заробітної плати. Виплата заробітної плати у „конвертах”, використання праці робітників без офіційного оформлення – послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Крім того, сприяє досягненню неправомірних переваг у конкуренції в господарській діяльності.

Ключовим напрямком роботи у викоренені цього явища є співпраця між Пенсійним фондом, Державною фіскальною службою та Державною службою України з питань праці. В результаті обміну інформацією між партнерами встановлюється своєрідний “інформаційний баланс”, при якому нескладно визначити показник ризику встановлення незаконних правових відносин між робітником та роботодавцем.

Учасників заходів ознайомлено з переліком органів виконавчої влади, які мають право проводити нагляд та контроль за додержання законодавства про працю, повноваженнями місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у галузі охорони праці, відповідальністю за порушення законодавства про працю.