Весна не за горами: рекомендації щодо проведення безпечних весняно-польових робіт

28 лютого 2017

У м.Первомайськ головні державні інспектори управління Держпраці у Миколаївській області провели спільну нараду з представниками УСЗН Первомайської міської ради, Первомайської виконавчої дирекції ФССНВ для керівників та фахівців з охорони праці підприємств агропромислового комплексу. Метою наради стало привернення уваги керівників господарств, підприємств до факторів небезпеки, з якими стикаються сільськогосподарські виробники особливо під час весняно-польового періоду.

В сучасне сільськогосподарське виробництво широко впроваджуються інтенсивні технології, високоефективні машини і механізми, зростає рівень електрифікації та хімізації, що супроводжується появою додаткових небезпечних та шкідливих виробничих факторів, які негативно впливають на здоров’я й безпеку аграріїв.

Головний державний інспектор Володимир Пісчанський окреслив можливості забезпечення безаварійної роботи та відсутності нещасних випадків з працівниками підприємств агропромислового комплексу під час проведення весняно-польових робіт  через проведення елементарних попереджувальних заходів, таких як проведення позачергових інструктажів з питань охорони праці, проведення  медичних оглядів працівників,  організацію ремонтних робіт сільгосптехніки.

Володимир Пісчанський зазначив, що умови праці та безпека на робочому місці, безпека технологічних процесів, роботи машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва повинні відповідати державним вимогам нормативних актів про охорону праці.  Безумовним пріоритетом для кожного підприємця не залежно від сфери діяльності завжди повинно залишатись життя та здоров’я його та його працівників.