Забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя в роботі закладу дитячого харчування

14 липня 2017

11 липня 2017 року начальник відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Миколаївській області Юрій Найдьонов прийняв участь у нараді-практикумі головного управління Держпродспоживслужби Миколаївської області.

Тема наради: Організація харчування в дитячих закладах. Запобігання інфекційних та професійних захворювань серед всіх учасників виховного процесу.

Захід було організовано для співробітників Комунального виробничого підприємства організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах Миколаєва.  Зазначимо, що у нашому місті нараховується 64 дошкільних навчальних закладах організацію харчування яких забезпечують співробітники саме цього підприємства (кухарі, кухонні працівники, обслуговуючий персонал).

На нараді було зазначено, що особиста гігієна, стан здоров’я кухонних працівників знаходяться у тісному зв’язку з поширенням інфекційних захворювань. У кожного працівника повинна бути особова медична книжка, окрім цього, вони повинні щоденно підтверджувати факт доброго самопочуття власним підписом у журналі здоров’я.

Працівники харчоблоку зайняті у важких роботах, роботах із шкідливими умовами праці, тому  проходження ними періодичних медоглядів  є обов’язковим. Між тим, необхідно пам’ятати про можливість проведення позачергових медоглядів  за заявою працівника (у разі якщо він вважає, що погіршення стану його здоров’я пов’язане з умовами праці) та за ініціативою роботодавця (якщо стан здоров’я працівника не дає йому змоги виконувати свої трудові обов’язки).

Юрій Найдьонов зазначив, що всі  витрати на проходження медоглядів працівниками чинним законодавством покладено на роботодавця.

У своїй доповіді він визначив нормативні акти якими регулюються правила проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів, перелік необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їх проведення, а також перелік протипоказань для роботи за професіями, визначеними в переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам.

Присутнім було зауважено, що медичні огляди необхідно проходити лише в акредитованих медичних закладах, а їх результати повинні зберігатись у роботодавця.

Крім іншого на нараді було розглянуті питання щодо забезпечення працівників безпечними миючими та дезінфікуючими засобами відповідно до навчального закладу, санітарним і спеціальним оглядом, а також обговорено організацію його прання та чистки.

Нарада завершилась обговоренням ситуаційних прикладів повсякденної роботи працівників харчоблоку.