Закладам охорони здоров’я Миколаївщини наголошено на вимогах безпечної експлуатації кисневого устаткування

08 грудня 2021

06 грудня 2021 в КНП «Миколаївський обласний центр онкології» Миколаївської міської ради відбувся інформаційний захід  Управління Держпраці у Миколаївській  області щодо запобігання настання нещасних випадків, аварійних ситуацій  під час використання кисневих концентраторів та систем подачі кисню.

Увагу працівників закладу зосереджено на трагічних випадках у світі, що сталися  під час використання медичного кисню, та важливості дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

Фахівцями Держпраці наголошено про необхідність забезпечення своєчасного перегляду декларації безпеки, відстеження герметичності комунікацій з постачання кисню, розміщення знаків безпеки.

Окремо зауважено на кваліфікаційний рівень працівників, які допущені до обслуговування систем подачі кисню. Такі працівники мають усвідомлювати небезпеки, пов’язані з киснем,  дотримуватися встановлених вимог: не допускати використання кріоциліндрів,  що мають  несправні  редуктори чи манометри, періодично (один раз на місяць) розбирати та очищувати редуктор кисневої рампи, перевіряти щільність з’єднань систем киснепроводів. Руки, спецодяг, спецвзуття та рукавиці персоналу не  повинні  бути забруднені мастилом. Палити та підходити до відкритого вогню після закінчення роботи з кисневим обладнанням  дозволяється тільки після провітрювання одягу.

Посадовці проаналізували дотримання вимог безпеки на об’єкті зі збереження кисню закладу охорони здоров’я та надали  відповідні рекомендації.

Продовж місяця, з 11 листопада по 07 грудня 2021, фахівцями Управління Держпраці проведено 11 аналогічних заходів. Робота у цьому напрямі й надалі триватиме активно, адже Миколаївщина залишається регіоном зі значним поширенням COVID-19 та високою потребою у кисні для хворих.