Засідання міжвідомчої робочої групи щодо моніторингу дотримання роботодавцями мінімальних держаних гарантій

06 квітня 2017

Сьогодні у Миколаївській облдержадміністрації відбулось засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Свої звіти про підсумки проведення моніторингу ситуації щодо запровадження в Миколаївській області виплати заробітної плати не нижче рівня мінімальної заробітної плати  3200 гривень надали начальник управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю  ГУ Пенсійного фонду України в Миколаївській області, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ Державної фіскальної служби у Миколаївській області та голова Миколаївської обласної ради професійних спілок.

На засіданні розглядались питання з реагування на інформацію щодо скорочення робочого дня та недотримання рівня мінімальних гарантій в оплаті праці роботодавцями.

Перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська у своїй доповіді зазначила , що Управлінням посилено заходи  контролю із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та  дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Так, впродовж І кварталу поточного року проведено 22 перевірки суб’єктів господарювання області щодо дотримання вимог законодавства про працю, під час яких у обов’язковому порядку перевірялися питання дотримання мінімальних державних гарантій. За результатами перевірок виявлено порушення одного підприємства відносно 4 осіб щодо виплати заробітної плати у розмірі меншому за мінімальний. На даний час 4 працівникам підприємства проведено донарахування заробітної плати до встановленого мінімального розміру.

Крім того, фахівцями Управління за інформацією наданою Пенсійним фондом проведено 29 перевірок суб’єктів господарювання  м.Миколаєва, м.Южноукраїнська, Баштанського, Доманівського та Кривоозерського районів. Фактів недотримання встановлених мінімальних гарантій на цих підприємствах не виявлено. Між тим, виявлені порушення щодо неналежного кадрового діловодства, тощо.

Яна Скуратовська зазначила, що для вирішення значного діапазону спірних питань у застосуванні існуючих та впровадженні нових  норм у трудовому законодавстві Управлінням проводяться активна інформаційно-роз’яснювальна робота, така робота проводиться  у співпраці з фахівцями ГУ ДФС у Миколаївській області, обласного та районних центрів зайнятості, Регіональної ради підприємців при Миколаївській облдержадміністрації.

На зустрічах громадськості надається інформація про порядок проведення перевірок державними інспекторами Держпраці, зміни у нормах законодавства про працю, нову методологію визначення мінімальної заробітної плати, державні гарантії в оплаті праці, термін зберігання кадрових та бухгалтерських документів, тощо. Разом з тим, висвітлюється пояснення проведення індексації заробітної плати, оплати основної та додаткової відпусток, запровадження, заміни і перегляду норм праці, застосування тарифних ставок.

Загалом з початку року відбулося 12 заходів, у яких прийняло участь близько 780 зацікавлених підприємців, значна кількість працівників бюджетної сфери, голови міських та селищних рад, економісти, працівники кадрових служб.