Зв’язок між реформою медицини та порушенням трудових працівників медпрацівників

13 травня 2019

На затримку виплати заробітної плати та сум, належних працівникам в день звільнення, жаліються працівники медичного закладу у своїх зверненнях до управління Держпраці у Миколаївській області.

Працівники усвідомлюють, що їх трудові права обмежуються, та намагаються усіма способами протистояти порушенням та безгрошів’ю.

Заходи реагування з боку управління Держпраці у Миколаївській області не змусили себе очікувати.

У медичному закладі проведено інспекційне відвідування. За результатами якого факти порушень законодавства про працю підтвердилися.

Згідно з поясненнями тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря заборгованість із виплати коштів працівникам  виникла у зв’язку з відсутністю фінансування діяльності медичного закладу.

Зазначимо, що у 2018 році стартувала медична реформа, концепція якої була схвалена у 2016 році. Реформа передбачає якісні зміни всіх функцій системи охорони здоров’я — управління  системою, забезпечення  відповідними ресурсами, фінансування та надання послуг. Між тим, не всі заклади охорони здоров’я спромоглися своєчасно укласти договори з Національною службою здоров’я України та відповідно отримати фінансування.

Для усунення виявлених порушень інспекторами праці управління Держпраці  у Миколаївській області внесено відповідний припис.

Припис виконано. Закладом надано інформацію про укладення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України,  проведення  виплати заборгованості заробітної плати та   всіх сум, належних працівникам, у зв’язку зі звільненням.

Між тим, необхідно констатувати факт: за порушення законодавства про працю в частині несвоєчасного проведення розрахунків з виплати заробітної плати уповноваженою особою управління Держпраці у Миколаївській області на медичний заклад накладено штрафні санкції відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України.

Важливо зауважити, що у разі виявлення порушень умов договору про медичне обслуговування населення Національна служба здоров’я України має право  призупинити виплату фінансування медичному закладу. Як наслідок, це може спровокувати низку неприємних подій, а саме: створення заборгованості з виплати заробітної плати, порушення трудових прав працівників, застосування штрафних санкцій з боку виконавчих органів влади, послаблення фінансово-господарської діяльності суб’єкта господарювання.

Враховуючи зазначене, управління Держпраці у Миколаївській області наголошує на доцільності додержання чинного законодавства України та запрошує до конструктивного діалогу у розв’язанні  проблемних питань у межі своєї компетенції.